ZESTAWY SPORT
Wyszukaj w serwisie

Sport Expert Plus

Zestaw Expert Plus jest przeznaczony dla użytkowników, którzy chcą zawodowo praktykować metodę biofeedback w pracy ze spotowcami. Zestaw udostępnia liczne programy, czujniki, które zapewniają kompleksowe wsparcie treningu: funkcje fizjologiczne w połączeniu z treningami EEG-biofeedback zwiększającymi koncentrację (theta/beta). Korzystając z tego pakietu sportowiec uczy się szybkich reakcji, zwiększa ich spójność i dokładność.

Zestaw Expert Plus to zestaw Expert rozbudowany o program do treningu EEG-biofeedback i testowanie czasu reakcji na bodziec.
 
Oprogramowanie Physiology Suite w zestawie Expert Plus (Biofeedback sport)      Oprogramowanie Reaction Time Suite  w zestawie Expert Plus (Biofeedback sport)


Zestaw zawiera:
Koder:
ProComp Infiniti 8-kanałowy
Oprogramowanie:
Biograph Infiniti
Physiology Suite
EEG Suite – EEG-biofeedback
Reaktion Time Suite – testowanie czasu reakcji

Czujniki:
Czujnik przewodności skóry SC
Czujnik temperatury
Czujnik EMG MyoScan-Pro – 2 sztuki
Czujnik EKG
Czujnik oddychania
Czujnik EEG-Z – 2 sztuki
Akcesoria:
Tele-Infiniti (Bluetooth)
Elektrody UniGel Triode lub Single (do wyboru)
TT AV-Sync do pomiaru czasu reakcji
Przyciski reakcji do dłoni i nożny

Zestaw jest objęty roczną umową serwisową „Standard Start” i 2-letnią gwarancją.


W skład zestawu wchodzi koder ośmiokanałowy, który ma możliwość zapisu ośmiu parametrów w różnej kombinacji w jednym czasie: EEG, EMG i EKG,  przewodność skóry, tętno, HRV, oddychanie, goniometry, czujniki siły.

Zestaw posiada podobnie jak zestaw EKSPERT program Physiology Suite do pracy z czujnikami fizjologicznymi. Nowością jest możliwość wykonywania treningu EEG Biofeedback z wykorzstaniem programu EEG Suite i czujnika EEG-Z. Program EEG Suite obejmuje zestaw ponad 170 ekranów do prowadzenia diagnozy i treningu EEG-Biofeedback z zapisem EEG z 1 lub 2 kanałów. W zestawie są 2 czujniki EEG, co daje mozliwość wykoniania mini QEEG. Zawiera materiał treningowy w postaci ok 80 animacji lub jest możliwość dodania własnych (DVD np: bajka/film,  muzyka MP3, animacje AVI, mapy bitowe, obraz JPG np: skany ćwiczeń na koncentrację, testów psychologicznych).

Program Reaction Time umożliwi użutownikowi pomiar i trening czasu reakcji z jednoczesnym pomiarem EEG i fizjologi obwodowej. Osoba trenujaca w odpowidzi na bodziec może użyć przycisków do dłoni lub pedała nożnego. Odpowiedź może być udzielana poprzez zastosowanie czujnika EMG (napięcie mięśniowe).
Zestaw EKSPERT PLUS ma zastosowanie w sporcie, biznesie, zawodach i dyscyplinach wymagających skupienia i szybkiego reagowania.
Ze względu na współpracę Producenta Thought Technology z wieloma trenerami oraz treningi ze sportowcami w zestawie są ekrany z wielu dyscypiln sportowych.

Z zestawem użytkownik:
  • wykona treningi czasu rekacji: reakcja wyzwalana przyciskiem w dłoni lub napięciem mięśni;
  • oceni fizjologię sportowca;
  • wykona treningi kontroli fizjologi w sytuacjach stresowych;
  • nauczy technik relaksacji, treningów oddechowych;
  • przeanalizuje z klientem trening klatka po klatce, dzięki funkcji zintegrowanej kamery.