ZESTAWY EEG-BIOFEEDBACK
Wyszukaj w serwisie

EEG-biofeedback Expert Plus

Zestaw EXPERT PLUS umożliwia rozbudowaną diagnozę. Ten zestaw zawiera 2 czujniki do EEG i 2 komplety elektrod, które umożliwiają zapis EEG jednocześnie z dwóch punktów (np. C3 i C4), a także miniQEEG oraz trening w odniesieniu do bazy normatywnej.

Zestaw EXPERT PLUS w odróżnieniu od wersji EXPERT pozwala na wykonania miniQEEG, czyli mapy zapisu EEG – dzięki przepięciu dwóch elektrod miseczkowych w różne punkty na głowie klienta w systemie 10–20. Dodatkową funkcją jest ćwiczenie podczas treningu w odniesieniu do norm w czasie rzeczywistym.

Zestaw Ekspert Plus Biofeedback

KODER
ProComp5 – 5-kanałowy

OPROGRAMOWANIE
Biograph Infiniti
EEG Suite
Baza Z-Score Biofeedback CD 2.2 + Z-score 6

CZUJNIKI
Czujnik EEG-Z (2 sztuki)

AKCESORIA
Elektrody do czujnika EEG (2 komplety)
Przewody do 2-kanałowego EEG

USŁUGI
Umowa serwisowa Standard Start obejmuje 1 rok

GWARANCJA
Gwarancja na 2 lata
Zestaw EXPERT PLUS w odróżnieniu od wersji START zawiera dodatkowo czujnik EEG-Z wraz z elektrodami i zestaw przewodów do 2-kanałowego zapisu EEG. Umożliwia także diagnozę miniQEEG i trening z użyciem 2 elektrod miseczkowych, czyli, np. C3 i C4 na prawej i lewej półkuli w systemie 10–20 (z możliwością rozbudowy do 4 kanałów). W zestawie są również gotowe ekrany i protokoły EEG do treningu koherencji. Treningi wielokanałowe znacznie przyspieszają efekty terapii oraz, jak wykazują najnowsze wyniki badań eksperymentalnych, skracają czas jej stosowania.
Dodatkowo zestaw EKSPERT PLUS wyposażony jest w wbudowaną bazę NeuroGuide, umożliwiającą profesjonalną diagnozę oraz trening dzieci i dorosłych z odniesieniem do norm w czasie rzeczywistym. Normy uwzględniają wiek (2–80 lat) oraz lokalizację elektrod (19 lokalizacji wg systemu 10–20: Fz, Pz, C3, C4 itd.). Użytkownik ma również możliwość przeprowadzenia diagnozy z oczami otwartymi i zamkniętymi w odniesieniu do norm.
 
Pozostałe funkcje są podobne jak w zestawie EXPERT:
 • 120 plansz diagnostycznych i treningowych oraz 80 animacji/gier. Istnieje możliwość rozszerzenia do 200 animacji;
 • gotowe protokoły przygotowane przez terapeutów Biomed, jak i producenta;
 • możliwość tworzenia własnych ekranów dostosowanych do potrzeb klienta;
 • skrypt diagnozy przed treningiem EEG-biofeedback (oczy otwarte, zamknięte, koncentracja uwagi);
 • analiza wyników  po diagnozie;
 • ocena wyników z przebiegu sesji (krzywa uczenia się TREND);
 • zarządzanie systemem i bazą danych pacjentów;
 • EEG-biofeedback z filmami i bajkami na DVD, animacjami AVI, animacjami i grami flash, obrazem z kamery wideo, dźwiękami MIDI, MP3, Wave, muzyką z płyty CD;
 • automatyczne lub ręczne usuwanie artefaktów;
 • zapis wideo zachowania pacjenta podczas treningu (wideometria);
 • umowa serwisowa „Standard Start”, obejmująca wsparcie techniczne i świadczona zdalnie przez Internet z zakresie działania oprogramowania oraz instalacji aktualizacji oprogramowania BioGraph Infiniti.
 
Zestaw EXPERT PLUS dostarczany jest w praktycznej walizce zabezpieczającej urządzenie podczas transportu, dzięki czemu aparatura jest mobilna. Wymaga jedynie podłączenia do komputera. 
Zestaw EXPERT PLUS to narzędzie do rozbudowanej diagnostyki i treningu z jednoczesną rejstracją 2 zapisów EEG z różnych punktów w systemie 10–20. Jest przeznaczony dla terapeutów, którzy przed rozpoczęciem sesji biofeedback chcieliby wykonać miniQEEG, a nie mają aparatury do QEEG (19-kanałowej).

Zestaw ten zawiera protokoły do treningów teta/beta na koncentrację, uwagę, treningi alpha/theta – relaksacyjne, służy także do treningu koherencji.

Wskazania do treningów podane są przy wersji EXPERT.

Jest to system klasy medycznej, który można rozbudować o inne akcesoria dostępne w ofercie: czujniki do psychofizjologii, program do pracy ze stresem Stress Control, dodatkowe gry i animacje do treningu; oprogramowanie do testowania czasu reakcji Reaktion Time, HEG-biofeedback, program do rehabilitacji Rehab Suite.