ZESTAWY DO TERAPII
Wyszukaj w serwisie

Nauka czytania i pisania metodą Warnkego

Zestaw przeznaczony jest dla specjalistów pracujących z dziećmi z trudnościami w uczeniu się.

Zestaw rekomendowany jest do pracy z osobami:
  • mającymi problem z czytaniem i pisaniem (rozumieniem pojedynczych wyrazów, rozpoznawaniem sylab i dźwięków, właściwym uporządkowaniu tonów itp.)
  • mającymi problem z liczeniem
  • mającymi trudności z koncentracją i nauką np. języków obcych
Składowe zestawu:
  • Audio4Lab Alpha-Trainer (trening lateralny)
  • Brain-Boy Universal
  • tablica logopedyczna
  • książka ‘’Kers a lig’’ (trening fonematyczny)
  • książka  ‘’Reks i Basia’’ (może być wykorzystywana do treningu lateralnego z urządzeniem Audio4Lab lub jako samodzielne narzędzie treningowe)
Powyższe książki przeznaczone są do terapii dzieci powyżej 6 roku życia.
  • treningowa płyta CD do myślenia wielotorowego (trening automatyzacji myślenia i działania wielotorowego).
Wykorzystywany w terapii dzieci powyżej 10 roku życia oraz osób dorosłych.

Ćwiczenia, które możesz włączyć do terapii

Przykład 1
Spotkanie z dzieckiem rozpoczynamy od treningu słuchowego wykonywanego na urządzeniu Brain-Boy Universal. Pracujemy z dzieckiem z takimi obszarami jak słyszenie kierunkowe, lokalizacja dźwięku, częstotliwość dźwięków, koncentracja, czas reakcji, zapamiętywanie bodźca słuchowego, koordynacja wzrokowo-motoryczna.
Kolejnym krokiem są ćwiczenia z tablicą logopedyczną. Wykorzystując ją w terapii, pomagamy rozwijać dziecku warstwę językową. Usprawniamy funkcje wzrokowe, słuchowe i motoryczne.
Rozwinięciem (utrudnieniem) powyższych ćwiczeń z tablicą logopedyczną, może być włączenie do ćwiczeń pracy z modułem Alpha-Trainer na Audio4Lab. Dziecko pracuje w słuchawkach. Terapeuta  włącza materiał słuchowy utrudniający percepcję (np. dźwięk imitujący szumy czy głosy w klasie) w słuchawkach dziecka i jednocześnie pracuje z nim z tablicą logopedyczną.

Przykład 2
Spotkanie z dzieckiem rozpoczynamy od treningu słuchowego wykonywanego na urządzeniu Brain-Boy Universal. Nieprawidłowe różnicowanie fonemów (głosek) przekłada się na trudności w czytaniu, pisaniu, zubożeniu słownika. Dlatego w kolejnym kroku pracujemy z programem WWTT – jest to trening percepcji słuchowej. Materiał treningowy podawany jest w formie słuchowo-wizualnej (81 sylab złożonych ze spółgłosek i samogłosek). Sylaby podczas ćwiczenia możemy dowolnie zestawiać w bloki, trenować na tle dźwięków zakłócających. Trening taki jest szczególnie pomocny w terapii deficytu „domknięcia słuchowego”.

Masz pytania? Skontaktuj się z działem handlowym!
WYPEŁNIJ FORMULARZ