ZESTAWY DO REHABILITACJI
Wyszukaj w serwisie

Rehabilitacja Start

Zestaw Start do rehabilitacji ruchowej jest idealny dla osób, którzy chcą prowadzić proste treningi EMG ze swoimi pacjentami. To system klasy medycznej- otwarty tzn. posiada wiele dodatkowych możliwości rozbudowy.


Zestaw START zawiera program Rehab Suite, który oferuje pełną gamę narzędzi do monitorowania i akwizycji danych powierzchniowej elektromiografi (sEMG). Dzięki zaproponowanym ekranom użytkownik może ocenić funkcjonalność mięśni i przeprowadzić treningi rehabilitacji ruchowej i funkcjonalnej.
 

Oprogramowanie Rehab Suite w zestawie Start (Biofeedback rehabilitacji)


Zestaw zawiera:

KODER:
ProComp5
Biograph Infiniti

OPROGRAMOWANIE:
Biograph Infiniti
Rehab Suite

CZUJNIKI:
MyoScan Pro EMG (2 sztuki)

AKCESORIA:
Elektrody UniGel Triode

USŁUGI
Umowa serwisowa Standard Start na okres 1 roku

GWARANCJA
Gwarancja na 2 lata
Zestaw START wyposażony jest w koder 5 kanałowy. Wszystkie kanały mogą być używane w dowolnej kombinacji czujników EEG, EKG,  sEMG, przewodnictwo skóry, BVP, oddychanie, goniometry (opis czujników). Zaproponowany zestaw zawiera oprogramowanie i czujniki dedykowane dla rehabilitacji ruchowej.

Funkcjonalność dostarczonego oprogramowania RehabSuite:
 • duża elastyczność w wielu aspektach używania, np. protokoły treningowe z wizualną lub dźwiękową informacją zwrotną dla klienta;   
 • program proponuje różne protokoły diagnostyczne i treningowe z pomocnymi wskazówkami zarówno dla początkujących jak i ekspertów, łączy w sobie dynamiczną grafikę, z funkcjami analizy i raportowania;   
 • zawiera zestawy ćwiczeń o różnym stopniu trudności;
 • pozwala na budowanie ekranów treningowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta;   
 • możliwość nagrywania i odtwarzania sesji w synchronizacji z sygnałem EMG;   
 • możliwość automatycznego lub ręcznego ustawiania progów;   
 • sygnały ostrzegawcze przy wykonywaniu wykrywania niechcianych aktywność EMG.
   
Proponowany zestaw zawiera również dwa czujniki MyoScan-Pro. Są to wysokiej klasy czujniki do powierzchniowego EMG z funkcją pomiaru impedancji (opór skóry w miejscu przylepienia elektrody). Powierzchniowa elektromiografia (sEMG) jest nieinwazyjną techniką pomiaru aktywności elektrycznej mięśni, występującej podczas ich napinania lub cykli relaksacyjnych. Do czujnika dołączone są potrójne elektrody typu Triode (żelowe). Elektrody pokryte są chlorkiem srebra, który pośredniczy w przekazywaniu impulsów elektrycznych między skórą i czujnikiem. Mogą być podłączane bezpośrednio do czujnika na "zatrzask", co redukuje artefakty wywołane ruchami przewodów i ewentualne zakłócenia w sygnale sEMG spowodowane oddziaływaniem pola elektromagnetycznego. Jest możliwość wymiany elektrod na elektrody pojedyncze, które przeznaczone są dla długich i cienkich mięśni (rodzaje elektrod).
Zestaw ten jest idealny dla fizjoterapeutów, którzy chcą wejść w świat analizy EMG poszczególnych partii mięśni. Program RehabSuite dołączony do zestawu został zaprojektowany przez fizjoterapeutów dla fizjoterapeutów.

Zestaw umożliwia:
 •     prowadzenie rehabilitacji ruchowej;
 •     ocenę statycznej i dynamicznej elektromiografii  sEMG w 2 punktach jednocześnie (np. dół i góra);
 •     kontrolę skurczy mięśni przy konkretnych zadaniach;
 •     synchronizację mięśni agonistycznych i antagonistycznych;
 •     sEMG biofeedback.

Oprogramowanie zawarte w zestawie dodatkowo zawiera specjalistyczne protokoły, ekrany, animacje i statystyki do monitorowania i treningu HRV, oddechowego, przewodności skóry (SC), treningu zakresu ruchów, siły (opis czujników).

Przykładowe zastosowania:
Rehabilitacja ruchowa, kinezyterapia.
Biomechanika -trening w sporcie, analiza ruchu, badania naukowe.
Ergonomika - badania w miejscu pracy, analiza ryzyka zawodowego.