ZESTAWY DO REHABILITACJI
Wyszukaj w serwisie

Rehabilitacja Expert Plus

To zestaw z najbardziej zaawansowanym koderem firmy Thought Technology. Zaproponowana konfiguracja jest multimodalna: 4 czujniki do elektromiografii, 2 czujniki fizjologiczne (zmienność rytmu serca i oddech), czujnik nachylenia i siły oraz pedał reakcji nożny. Bogata gama ekranów treningowych i czujników daje możliwość pełnej kontroli treningów, monitorowania, gromadzenia i analizy danych. To zestaw z najbardziej zaawansowanym koderem firmy Thought Technology.

Zestaw w odróżnieniu od wersji EKSPERT zawiera nie tylko czujniki do EMG, ale również czujnik siły, czujniki do fizjologii i  do zakresu ruchów, inklinometr. Są również dodatkowe ekrany i zestawy ćwiczeń zgromadzone w programie DynaMap, który umożliwia trening nawet do 10 EMG w jednym czasie.

  Oprogramowanie DynaMap Suite w zestawie Expert (Biofeedback rehabilitacja)     Oprogramowanie Rehab Suite w zestawie Expert Plus (Biofeedback rehabilitacja)


Zestaw zawiera:
KODER:
FlexComp Infiniti

OPROGRAMOWANIE:
Biograph Infiniti
Rehab Suite
DynaMap Suite

CZUJNIKI:
Czujnik MyoScan –Z (4 sztuki)
Czujnik EKG
Czujnik oddychania
Czujnik siły ForceTrac
Pojedynczy inkliniometr InclinoTrac
Goniometr (2 sztuki)

AKCESORIA:
Elektrody uniGel Triode i Single
Przełącznik nożny

USŁUGI
Umowa serwisowa Standard Start na okres 1 roku

GWARANCJA
Gwarancja na 2 lata

Zestaw Expert Plus Biofeedback rehabilitacja
 
W zestawie jest FlexComp Infiniti, najwyższej klasy koder 10-kanałowy. Wykorzystywany jest mi.in. w badaniach naukowych i klinicznych. Charakteryzuje się wysoką częstotliwością próbkowania na wszystkich dziesięciu kanałach: maksymalnie do 2048 próbek/s. Obsługuje wszystkie aplikacje oraz czujniki dostępne w naszej ofercie: do pomiaru EMG (EMG surowe i powierzchniowe), BVP lub EKG, Temp, oddychania,  SC, goniometry, torsjometry, inklinometry.
W wersji EXPERT jest wiele nowych ekranów stanowiących zawartość programu DynaMap. Program  podczas sesji biofeedbacku umożliwia zapisywanie i odtwarzanie od 2 do 10 zapisów sEMG w jednym czasie i od 2 do 10 goniometrów i czujników siły. Posiada również ekrany do monitorowania EMG w połączeniu z innymi sygnałami fizjologicznymi w różnych konfiguracjach.

W dwóch pierwszych zestawach były czujniki do EMG, natomiast ten zestaw umożliwia bardziej rozbudowaną diagnostykę i trening z użyciem czujników do:
 • fizjologi: czujnik do EKG i oddechu, co daje pełny wgląd w reakcje fizjologiczne klienta, towarzyszące podczas zadania lub wysiłku fizycznego;
 • oceny zakresu ruchu - pojedynczy Inclinotrac, dokonuje pomiaru kąta nachylenia w odniesieniu do podłoża, rejestruje ruch w wielu płaszczyznach; 
 • rejestracji dynamicznego ruchu - jeden goniometr jednopłaszczyznowy do pomiarów w obrębie palców dłoni lub nóg i jeden dwupłaszczyznowy do pomiarów w obszarze nadgarstka, łokcia, biodra/kolana;
 • monitorowania siły - ForceTrac, to czuły i dokładny czujnik do monitorowania siły w kierunku prostopadłym do powierzchni, wykorzystywany jako manualny  tester mięśni.

Dodatkowo w zestawie:
 • przełącznik nożny, który umożliwia wstawianie markerów czasu, pominięcie części skryptów podczas sesji lub reagowanie klienta na bodźce.
 • elektrody pojedyncze i potrójne (żelowe) do czujnika EMG i EKG, dzięki temu można prowadzić również trening na długich i cienkich mięśniach.
Jest to zaawansowane narzędzie do rehabilitacji i ergonomii. Zawiera wszystko, co jest potrzebne do rozbudowanej elektromiografii wraz z monitoringiem parametrów fizjologicznych oraz uzyskania danych ergonomicznych. Cztery czujniki do nieprzetworzonego EMG pozwalają monitorować od 1 do 4 miejsc na raz. Użytkownik otrzyma feedback  o reakcji emocjonalnej klienta podczas zadanego zadania, a z pomocą czujnika nachylenia i siły uzyska istotne dane mechaniczne. Dzięki temu uzyskamy pełny obraz funkcjonowania klienta.
Zestaw ten wdrażamy również na Uniwersytetach i jest wykorzystywany do badań naukowych w rehabilitacji, biomechanice i ergonomii.

Zestaw umożliwia:
 • monitorowanie EMG, fizjologii i innych sygnałów w różnych konfiguracjach;
 • nagrywanie i odtwarzanie video w synchronizacji z innymi sygnałami;
 • szczegółową analizę danych i eksport ich do zewnętrznych programów statystycznych;
 • projektowanie własnych ekranów od podstaw (z wybranymi wykresami, danymi do analizy itp.).
 • prowadzenie rehabilitacji ruchowej;
 • ocenę statycznej i dynamicznej elektromiografii sEMG w kilku punktach jednocześnie (np. dół, góra, bok);
 • kontrolę skurczów mięśni przy konkretnych zadaniach;
 • EMG biofeedback;
 • biofeedback HRV i oddechowy;
 • badania w ergonomii (można zakupić zestaw czujników w innej kofiguracji).