ZESTAWY DO INKONTYNENCJI
Wyszukaj w serwisie

MyoTrac Home U-Control do użytku domowego

Urządzenie MyoTrac Home U-Control jest stosowane do leczenia nietrzymania moczu z przeznaczeniem do treningów w domu. Dzięki prostym ćwiczeniom biofeedback poprawia jakość życia pacjentów.

MyoTrac Home U-Control umożliwia podłączenie jednego czujnika EMG waginalnego lub rektalnego. Nie ma możliwości współpracy z systemem Biograph Infiniti i połączenia z komputerem.
Prosty w obsłudze, zasilany bateriami koder umożliwia trening mięśni dna miednicy i tym samym osiągnięcie lepszej nad nimi kontroli.
Dwie diody LED informują użytkownika, kiedy należy napiąć lub rozluźnić mięśnie w odstępach 5- lub 10-sekundowych.
Pacjent, obserwując skalę piętnastu migających diod w postaci wykresów słupkowych, otrzymuje informację zwrotną o postępach treningu.
Można stopniowo zwiększać poziom trudności przez ustawianie programów treningowych.
Zestaw składa się z:
  • modułu U-Control;
  • słuchawek;
  • miękkiego pokrowca.
Choruje na wulwodynie od czerwca 2014. Objawy - ból podbrzusza, dyskomfort że strony pęcherza moczowego, pieczenie warg sromowych. Diagnoza w lutym 2015 i od marca regularna codzienna rehabilitacja mięśni DNA miednicy z urządzeniem U Control. Zdecydowana poprawa po ok. 2 miesiącach. W październiku 2015 konsultacja z dr Markiem Jantosem z Australii - specjalistą w leczeniu wulwodynia - zalecenie dalszej rehabilitacji z U Control przez co najmniej jeszcze pòł roku, ponieważ moje mięśnie DNA miednicy mają dużą tendencję do spinania się . Zaprzestałam rehabilitacji na ok 2 miesiące, znacznie pogorszyły się objawy wulwodynii, co wpłynęło znacząco na obniżenie komfortu życia oraz stan psychiki.
               
                                                                                                                                                     Pani Ewa