ZESTAWY DO INKONTYNENCJI
Wyszukaj w serwisie

Akcesoria – czujniki do inkontynencji

Ocena i trening mięśni dna miednicy z wykorzystaniem zastępczej informacji zwrotnej stanowi skuteczne i efektywne narzędzie w rękach terapeuty. Trening taki możliwy jest dzięki zastosowaniu czujników analnych lub waginalnych. Pacjent podczas ćwiczenia widzi informację o aktywności mięśni, dzięki czemu wie, czy efektywnie trenuje.


Czujnik Femelex - Biofeedback inkontynencja
Czujnik waginalny Femelex stosowany jest dopochwowo i ma za zadanie stymulować właściwe mięśnie dna miednicy. Zakończony jest złączem DIN.
Urządzenie przeznaczone do wielokrotnych ćwiczeń dla jednej pacjentki.

Do użytku z urządzeniem U-Control Home, MyoTrac Infiniti.

Nr kat. 8707
Czujnik waginalny STIM & EMG (Biofeedback inkontynencja)
Czujnik waginalny STIM & EMG może być stosowany dopochwowo lub doodbytniczo i ma za zadanie stymulować dno miednicy. Nadaje się również do powierzchniowego EMG w celu wykrywania aktywności dna miednicy.
Przeznaczony do wielokrotnych ćwiczeń dla jednej pacjentki.
                                        
Do użytku z urządzeniem: U-Control Home, MyoTrac Infiniti.
Czujnik waginalny (biofeedback inkontynencja)
 
Czujnik waginalny przeznaczony jest do monitorowania dna miednicy i wyposażony w elektrody pionowe, które umożliwiają pomiar wzdłuż kierunku grupy mięśni oraz powtarzalność pomiarów w odniesieniu do orientacji i głębokości umieszczenia czujnika. Można go wsunąć na głębokość 5 centymetrów.
Niewielki rozmiar umożliwia wygodne i bezpieczne przeprowadzenie treningu w kilku pozycjach, np. leżącej lub stojącej, a nawet podczas spaceru.
Czujnik przeznaczony do wielokrotnego użytku dla jednej pacjentki.

Wymaga zakupu: elektrody single lub UNIGEL.
Do użytku z U-Control Home, MyoTrac Infiniti.

Nr kat. 8580
Czujnik rektalny (Biofeedback inkontynencja)
 
Czujnik rektalny przeznaczony jest do wielokrotnego użytku przez jednego pacjenta.
Wyposażony jest w konfigurację elektrod pionowych, umożliwiających pomiar wzdłuż kierunku grupy mięśni i zapewniających powtarzalność pomiarów w odniesieniu do orientacji i głębokości umieszczenia czujnika.
Niewielki rozmiar umożliwia wygodne i bezpieczne przeprowadzenie treningu w różnych pozycjach, np. leżącej lub stojącej, a nawet  podczas spaceru.
                           
Do użytku z urządzeniem: U-Control Home, MyoTrac Infiniti.

Nr kat. 8583