ZESTAWY BIOFEEDBACK
Wyszukaj w serwisie

Biofeedback Start

Zestaw Start jest przeznaczony dla terapeutów i psychologów, którzy w praktyce zawodowej chcieliby wykorzystywać narzędzie do treningu biofeedback w terapii osób z zaburzeniami emocjonalnymi i narażonymi na ciągły stres.

Zestaw Start służy do klasycznego treningu i diagnostyki biofeedback z wykorzystaniem czujników do monitorowania parametrów fizjologicznych, takich jak przewodność skóry (reakcja skórno-galwaniczna) i temperatura.

Oprogramowanie BioGraph Infiniti


Zestaw zawiera:
Koder:
ProComp2
Oprogramowanie:
 Biograph Infiniti
 Stress Control Suite
Czujniki:
Przewodności skóry SC
Temperatury
Serwis:
Umowa serwisowa „Standard Start” obejmuje 1 rok
Gwarancja:
2 lata


 

Zestaw Start zawiera program do treningu biofeedback Stress Control. W zestawie znajduje się skrypt diagnozowania reakcji na stres, który umożliwia ocenę objawów fizjologicznych, takich jak temperatura i reakcja skórno-galwaniczna w sytuacji napięcia (np. ekrany z zadaniami matematycznymi), jak i spoczynku. Jest także wyposażony w treningi biofeedback z użyciem wymienionych czujników oraz umożliwia naukę prostych technik relaksacyjnych (m.in. relaksacja oddechowa prowadzona głosem terapeuty podającym werbalne instrukcje, relaksacja z dźwiękami binauralnymi).
Program Stress Control współpracuje tylko z koderem ProComp2 i FlexComp.
Zestaw Start jest przeznaczony dla terapeutów, którzy chcą rozpocząć przygodę z treningiem biofeedback (fizjologia). Jest to system klasy medycznej, który ma wiele funkcji i możliwości ich rozbudowy.
 
Zastosowanie:
  • trening osób narażonyvh na ciągły stres, który powoduje zaburzenia czynności centralnego i wegetatywnego układu nerwowego;
  • zaburzenia snu (bezsenność);
  • zaburzenia emocjonalne (lęki, depresja, agresja czy labilność emocjonalna);
  • bóle głowy o podłożu emocjonalnym;
  • zaburzenia psychosomatyczne o podłożu stresogennym;
  • relaksacja, medytacja;
  • nauka kontroli stresu w sytuacjach go powodujących.