ZESTAWY BIOFEEDBACK
Wyszukaj w serwisie

Biofeedback Expert

Zestaw Expert umożliwia bardziej rozbudowaną diagnozę reakcji na stres i daje więcej możliwości treningu biofeedback niż wersja Start. Jest wyposażony w 5 różnych czujników: przewodności skóry, temperatury, oddychania, pulsu i napięcia mięśni, które działają w jednym czasie.

Zestaw EXPERT składa się z narzędzi do oceny reakcji fizjologicznych i treningu ich regulacji oraz raportowania wyników. W zestawie znajduje się pięć czujników fizjologicznych: przewodności skóry (reakcja skórno-galwaniczna), temperatury, sEMG, oddechu i HR\BVP.
 
Oprogramowanie BioGraph Infiniti


Zestaw zawiera:

Koder
ProComp 5

Oprogramowanie
Biograph Infiniti
Physiology Suite

Czujnik
Czujnik przewodności skóry SC
Czujnik temperatury
Czujnik EMG MyoScan-Pro
Czujnik BVP – pulsu
Czujnik oddychania

Akcesoria
Elektrody UniGel Triode lub single (do wyboru)


Usługa
Umowa serwisowa „Standard Start” obejmuje 1 rok


Gwarancja
2 lata

Zestaw Expert w odróżnieniu od wersji Start może rejestrować w jednym czasie aż 5 parametrów fizjologicznych w różnych zadaniach poznawczych, aktywnościach, a także w zależności od celu diagnozy lub treningu. Tak skonfigurowany zestaw zawiera ekrany do treningu biofeedback w różnych układach czujników (praca z jednym z nich, np. trening oddechowy tylko z czujnikiem oddechu, ale również praca z wieloma parametrami w jednym czasie). W cenie zestawu jest czujnik przewodności skóry SC, temperatury, EMG, BVP – pulsu, oddychania.

Oprogramowanie zawiera również skrypt diagnozowania reakcji na stres – pozwala on ocenić reakcję za pomocą kilku aktywności (m.in. testu kolorowych słów, zadania matematycznego, przywołania stresujących wspomnień). Każde zadanie jest poprzedzone relaksem. Dzięki temu klient widzi różnicę między zapisem bazowym i reakcją organizmu na stres.

Cechy oprogramowania:

 • rozbudowana diagnostyka: pomiar bazowy reakcji fizjologicznych w sytuacjach stresowych, przed i po treningu;
 • trening biofeedback – m.in.: EMG-biofeedback, trening relaksacji oddechowej, trening przewodnictwa skórnego, wywoływanie stanu relaksacji;
 • narzędzia do nauki świadomości reakcji fizjologicznych i ich samoregulacji;
 • statystyki do analizy parametrów obwodowych;
 • ekrany do generowania raportów sesji i krzywych uczenia się (raport TREND z przebiegu wszystkich sesji).

Zestaw Expert to system klasy medycznej, przeznaczony jest dla terapeutów, którzy w swojej praktyce zawodowej pracują z osobami cierpiącymi na:

 • zaburzeniami snu (bezsenność);
 • zaburzenia emocjonalne (lęki, depresja, agresja czy labilność emocjonalna);
 • zaburzenia oddychania;
 • bóle chroniczne, migreny;
 • zaburzeniami psychosomatyczne o podłożu stresogennym, PTSD;
 • uzależnienia;
 • epilepsję, nadciśnienie.

Treningi biofeedback są również zalecane osobom zdrowym, które – mimo narażenia na ciągły stres – muszą wykazywać się maksymalną koncentracją i kreatywnością. Są to m.in.: uczniowie, studenci, kadra zarządzająca w firmach, aktorzy, piloci, policjanci, dziennikarze, prawnicy. Zaproponowany zestaw pomoże nauczyć klienta kontroli stresu w sytuacjach go wywołujących oraz prawidłowych technik relaksacji.