tel. (71) 336 10 36, 693-396-774
fax. (71) 757 51 16
e-mail: centrum@biomed.org.pl

TRENING W DOMU
Wyszukaj w serwisie

TRENING W NAUCE CZYTANIA

Do treningów w nauce czytania idealnie się sprawdza narzędzie EyeGaze, które wykorzystuje się w terapii eyetracking. 

Obserwacja i analiza tempa czytania możliwa jest dzięki nowoczesnym urządzeniom przeznaczonym do śledzenia ruchów gałek ocznych. Takie aparaty, zwane eye trackerami, wraz z oprogramowaniem treningowym pozwalają określić, które wyrazy sprawiają dziecku problemy, ile czasu zajmuje poprawienie się oraz czy mały czytelnik myli linijki lub przeskakuje wyrazy. To umożliwia odpowiednie zaplanowanie postępowania terapeutycznego i treningów.

 
Urządzenie myGaze wraz z oprogramowaniem treningowym przeznaczone jest do śledzenia ruchów gałek ocznych. Dzięki temu możemy trenować uwagę wzrokową jak również bez udziału rąk sterować komputerem i wykonywać różne zadania angażujące procesy poznawcze.
Do treningu wykorzystuje się eye tracker, który jest podłączony do komputera. Aparat rejestruje obrazy obu oczu bądź jednego, wybranego przez nas oka. Urządzenie, w którym znajduje się ukryta miniaturowa kamera video podłączona do monitora LCD, rejestruje obrazy obu oczu.

Do treningu konieczne są programy treningowe, które zostały tak zaprojektowane aby rozwijały różne umiejętności sterowania wzrokiem.

O treningu fiksacji wzrokiem więcej tutaj.