TRENING METODĄ WARNKEGO
Wyszukaj w serwisie

Narzędzia ćwiczeniowe do treningu lateralnego

Specjalnie opracowane materiały do treningu lateralnego metodą Warnkego.

W ofercie posiadamy książeczki o zróżnicowanym stopniu trudności do czytania wraz z nagraniami mp3.

ZESTAW 1 ‘’KERS A LIG’’
 
Tekst przeznaczony jest do treningu czytania fonematycznego.

Kers a lig to kamień milowy – niezbędne narzędzie w nauce czytania, jak i doskonalenia nieprawidłowo wyuczonej techniki czytania. Są to teksty pozbawione znaczenia, których składnia w znacznym stopniu odpowiada składni języka polskiego.
 
Metoda zapobiega używania przez dzieci techniki czytania dla dorosłych – na bazie całych słów, a przez to pominięciu automatyzacji polegającej na zmianie liter na głoski. Z uwagi na to, że treść tekstów jest dzieciom nieznana, są one zmuszone do czytania go na poziomie fonematycznym, bez możliwości odgadywania sensu.

Prędkość czytania od 40 do 50 słów na minutę od 6 roku życia.

                                            Kers a lig

ZESTAW 2 ‘’REKS I BASIA’’

Książka zawiera 6 opowiadań i przystosowana jest do użycia z Audio4Lab, ale również do samodzielnych ćwiczeń bez efektu stereofonii sztucznej głowy.

Materiał wspomaga proces nauki czytania dzięki konstrukcji zdań, które są proste i sformułowane w sposób zrozumiały dla dzieci (zdania zbudowane są ze słów najwyżej dwuslabowych).

Każde opowiadanie opatrzone jest zabawnymi ilustracjami. Poszczególne akapity zapowiadane są na płycie i poprzedzają je melodie znanych piosenek dla dzieci grane na flecie. 
 
 
Prędkość czytania od 40 do 50 słów na minutę, od 6 roku życia.

                                           Reks i Basia - trening lateralny

                                        
ZESTAW 3 "MÓJ PRZYJACIEL HIFINO"

Zestaw przystosowany jest do pracy z Audio4Lab (czytaj więcej o urządzeniu), ale również do samodzielnych ćwiczeń bez efektu stereofonii sztucznej głowy.

Mój przyjaciel Hifino to zbiór wesołych opowieści o małym, sprytnym Hifino, który z pomocą swoich słuchawek może podróżować na falach dźwięku, aby pomagać dzieciom i zwierzętom w potrzebie.

Nagrania zostały wykonane w stereofonii sztucznej głowy. Płyty CD zostały nagrane w sposób lateralny – zawierają te same opowieści, jednak na jednej z nich nagrane zostały tylko odfiltrowane dźwięki wysokie. Pomaga to w rozumieniu tonów wysokich, istotnych dla przetwarzania mowy i pozwala na ich trenowanie. Książka charakteryzuje się dużą czcionką i kończeniu zdań wraz z końcem strony, co stanowi prawdziwą pomoc przy czytaniu.
 

Prędkość czytania od 80 do 100 słów na minutę od 8 roku życia.


                                                 Mój przyjaciel Hilfino
 
ZESTAW 4 ‘’HANIA, AREK I PRZYJACIELE” 
 
Zestaw Hania, Arek i przyjaciele to ciekawe i zabawne pełne przygód opowiadania, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Teksty są łatwe do czytania i opatrzone dwoma płytami CD zawierającymi nagrane opowieści, dzieki czemu nadają się zarówno dla małych i dorosłych czytelników.
 

Prędkość czytania to 70 do 80 słów na minutę od 8 roku życia.

                                         Hania, Arek i przyjaciele - materiały do treningu lateralnego

                              
ZESTAW 5 ’‘TRENINGOWA PŁYTA CD DO MYŚLENIA WIELOTOROWEGO”

Zestaw pozwala na trening automatyzacji myślenia i działania wielotorowego.
 
Trenujący doskonali umiejętności czytania, mówienia ale także tabliczkę mnożenia i zadania motoryczne przedstawiania wyników. Dzięki tym ćwiczeniom codzienne czynności są automatyzowane, co ułatwia ich wykonywanie.

Płyta przeznaczona jest dla dzieci powyżej 10 roku życia oraz osób dorosłych.

                                             Treningowa płyta CD do myślenia wielotorowego

Masz pytania? Skontaktuj się z działem handlowym!
WYPEŁNIJ FORMULARZ KONTAKTOWY