TRENING KOORDYNACJI PÓŁKUL MÓZGOWYCH – LATERALNY METODĄ WARNKEGO
Wyszukaj w serwisie

Narzędzia ćwiczeniowe

Trening lateralny aktywizuje współdziałanie półkul mózgowych. Do jego przeprowadzenia  potrzebne są specjalnie opracowane materiały ćwiczeniowe.
 
Przedstawiamy książeczki do czytania wraz z płytą CD. Książeczki mają zróżnicowany stopień trudności, dostosowany do wieku i umiejętności ćwiczącego:
  • Zestaw 1: "Kers a lig"
  • Zestaw 2: "Reks i Basia"
  • Zestaw 3: "Mój przyjaciel Hifino"
  • Zestaw 4: "Hania, Arek i przyjaciele"
  • Zestaw 5: "Treningowa płyta CD do myślenia wielotorowego".

Informacja o zestawach znajduje się poniżej.

Zestaw "Kers a lig"
Tekst przeznaczony jest do treningu czytania fonematycznego.


"Kers a lig"- To kamień milowy – niezbędne narzędzie w nauce czytania, jak i doskonalenia nieprawidłowo wyuczonej techniki czytania. Są to teksty pozbawione znaczenia, nazywane również pseudotekstami, których składnia w znacznym stopniu odpowiada składni języka polskiego.
 
 
Metoda zapobiega używaniu przez dzieci techniki czytania dorosłych – na bazie całych słów, a przez to pominięciu automatyzacji polegającej na zamianie liter na głoski. Z uwagi na to, że treść tekstu jest dzieciom nieznana, są one zmuszone do czytania go na poziomie fonematycznym, bez możliwości odgadywania sensu z kontekstu. Tekst czytany jest w tempie 40 do 50 słów na minutę od 6 roku życia.

W zestawie książeczka i płyta CD.
Nr kat. 2247 PL SET
Zestaw "Reks i Basia"
Zestaw ten składa się z ilustrowanej książeczki z 6 opowiadaniami i płyty CD.


"Reks i Basia"- do zastosowania z urządzeniem Audio4Lab, ale również do samodzielnych ćwiczeń bez efektu stereofonii sztucznej głowy.
 
Materiał wspomaga ważny proces nauki czytania dzięki konstrukcji zdań, które są proste, sformułowane w sposób zrozumiały dla dzieci oraz zbudowane ze słów najwyżej dwusylabowych.

 
Oprócz tego każde opowiadanie jest opatrzone zabawnymi ilustracjami. Na każdej stronie znajdują się po dwa zdania napisane dużą czcionką. Poszczególne akapity są zapowiadane na płycie i poprzedzają je melodie znanych piosenek dla dzieci grane na flecie. Aby ułatwić dziecku orientację, pod koniec każdej strony również pojawia się melodia. Prędkość czytania od 40 do 50 słów na minutę, od 6 do 99 lat.
 
Zestaw zawiera książeczkę i płytę CD.

Nr kat. 8012 SET PL
Zestaw "Mój przyjaciel Hifino"
"Mój przyjaciel Hifino"- dwie płyty CD nagrane w sposób lateralny zawierają te same opowieści, jednak na jednej z nich nagrane zostały tylko odfiltrowane dźwięki wysokie. Pomaga to w rozumieniu tonów wysokich, istotnych dla przetwarzania mowy i pozwala na ich trenowanie – dźwięki brzmią tak, jakby były szeptane. Dzięki dużej czcionce i kończeniu zdań wraz z końcem strony książka stanowi prawdziwą pomoc przy czytaniu.
„Mój przyjaciel Hifino” to zbiór wesołych opowieści o małym, sprytnym ludku Hifino, który z pomocą swoich słuchawek może podróżować na falach dźwięku, aby pomagać dzieciom i zwierzętom w potrzebie.
Prędkość czytania od 80 do 100 słów na minutę, od 8 do 99 lat.

Do zastosowania z urządzeniem Audio4Lab, ale również do samodzielnych ćwiczeń bez efektu „stereofonii sztucznej głowy".
 
 
Zestaw zawiera książeczkę i płytę CD.

Nr kat. 8015 SET PL
Zestaw "Hania, Arek i przyjaciele"
"Hania, Arek i przyjaciele" to ciekawe, śmieszne i pełne przygód opowiadania, w których każdy znajdzie coś dla siebie.
 
Teksty są łatwe do czytania i opatrzone dwoma płytami CD, zawierającymi nagrane opowieści. Dzięki temu nadają się dla dzieci i dla dorosłych czytelników.
  • Świnka morska należąca do Hani rodzi młode świnki. Hania jest przy tym niezwykłym wydarzeniu, a później towarzyszy Fifi w pierwszych tygodniach jej życia
  • Bystremu, czasami nawet zbyt beztroskiemu Arkowi, ktoś kradnie rower...
  • Jak wyglądało pierwsze spotkanie Feliksa i jego pieska Dżekiego? I jaka była pierwsza noc Dżekiego w nowej rodzinie?
Tekst jest czytany w tempie od 70 do 80 słów na minutę, od 6 roku życia do 99 lat. 

Zestaw zawiera książeczkę i płytę CD.

Nr kat. 2318 PL SET
"Treningowa płyta CD do myślenia wielotorowego"- dzięki temu treningowi kontynuujemy automatyzację myślenia i działania wielotorowego. 
 
Oprócz ćwiczeń czytania i mówienia, płyta zawiera ćwiczenia utrwalające tabliczkę mnożenia i zadania motorycznego przedstawiania wyników. Dzięki tym ćwiczeniom codzienne czynności są automatyzowane, co ułatwia ich wykonywanie.
 
 
Trening przy użyciu tej płyty CD ma następujący przebieg: osoba trenująca czyta tekst ze zrozumieniem oraz słyszy zadanie matematyczne z małej tabliczki mnożenia. Na ponad 30 ścieżkach zawarto po 30 zadań. Celem treningu jest zapisanie wyników zadania matematycznego „przy okazji”, bez przerywania czytania. Cel ten można osiągnąć wykonując to ćwiczenie etapami.
Bardzo dobre wyniki treningu osiąga się przez jego połączenie z urządzeniem Audio4Lab.

Płyta przeznaczona jest dla młodzieży powyżej 10 roku życia oraz osób dorosłych.