tel. (71) 336 10 36, 693-396-774
fax. (71) 757 51 16
e-mail: centrum@biomed.org.pl

TRENING KOORDYNACJI PÓŁKUL MÓZGOWYCH – LATERALNY METODĄ WARNKEGO

Wyszukaj w serwisie
Urządzenie do treningu lateralnego, przeznaczone dla specjalistów pracujących z dziećmi z trudnościami w uczeniu się, umożliwia trening lateralizowanego czytania z wykorzystaniem specjalistycznych okularów oraz zestawu wysokiej jakości słuchawek i mikrofonów. Trening przeprowadza się w odniesieniu do celów treningowych wyznaczonych w procesie diagnozy i obejmuje on automatyzację koordynacji półkul mózgowych poprzez trening lateralizacji za pomocą urządzenia Audio4Lab - Alpha Trainer. 
 
Podczas treningu czytania osoba ćwicząca słyszy dźwięk z płyty lub głos terapeuty przemieszczający się w słuchawkach z jednej strony na drugą, a jego własny głos przeplata się z głosem terapeuty, tworząc tzw. huśtawkę akustyczną i jednocześnie zmuszając obie półkule mózgowe do intensywnego wysiłku i skoordynowanej aktywności.
 
Do treningów używane są takie narzędzia, jak książeczki do czytania wraz z płytami CD o zróżnicowanym stopniu trudności.

 

Audio4Lab - Alpha Trainer

Audio4Lab - Alpha Trainer

Urządzenie Audio4Lab - Alpha Trainer służy do polepszenia oraz trenowania współpracy pomiędzy półkulami mózgowymi. Do typowych celów treningowych należy doskonalenie umiejętności czytania, prawidłowej pisowni lub liczenia, trening utrzymywania uwagi, koncentracji, jak również efektywniejsza nauka języków obcych. 
Czytaj dalej
Narzędzia ćwiczeniowe

Narzędzia ćwiczeniowe

Trening lateralny aktywizuje współdziałanie półkul mózgowych. Do jego przeprowadzenia  potrzebne są specjalnie opracowane materiały ćwiczeniowe.
 
Przedstawiamy książeczki do czytania wraz z płytą CD. Książeczki mają zróżnicowany stopień trudności, dostosowany do wieku i umiejętności ćwiczącego:
  • Zestaw 1: "Kers a lig"
  • Zestaw 2: "Reks i Basia"
  • Zestaw 3: "Mój przyjaciel Hifino"
  • Zestaw 4: "Hania, Arek i przyjaciele"
  • Zestaw 5: "Treningowa płyta CD do myślenia wielotorowego".

Informacja o zestawach znajduje się poniżej.
Czytaj dalej