Terapia Metodą Warnkego - opis metody

Wyszukaj w serwisie

Metoda Warnkego® to kompleksowa diagnostyka i terapia dysleksji, zaburzeń przetwarzania słuchowego (APD), zaburzeń lateralizacji, problemów w uczeniu się.

Wykorzystuje oddziaływanie wielokierunkowe, angażujące nie tylko wzrok i słuch, ale także funkcje motoryczne. Jest skuteczną formą terapii dla dzieci z wieloma problemami w uczeniu się, ukierunkowana na zmianę zaburzonych funkcji, które są niezbędne w procesie czytania i pisania.

Metoda stosowana jest przez ponad 1500 terapeutów z różnych krajów, w tym w Polsce, na Litwie, w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Skuteczność metody Warnkego została zweryfikowana na Uniwersytecie Medycznym w Hannowerze a także na Uniwersytecie Gdańskim przez zespół prof. Małgorzaty Lipowskiej.
Zajęcia obejmują zarówno wykłady, jak i ćwiczenia praktyczne na specjalistycznym sprzęcie, akcesoriach do diagnozy, materiałach piśmiennych i plikach dźwiękowych do treningu.
 

Założenia metody przedstawiamy Państwu podczas organizowanych przez nas szkoleń dotyczących metody Warnkego, na których również uczymy pracy ze 
specjalistycznymi przyrządami testowo-pomiarowymi, m.in. Audio4Lab (z modułem Brain-Audiometr i Alpha-Trainer) i narzędziami do diagnostyki przesiewowej. 


Zapraszamy do zapisania się na organizowane przez nas szkolenia, na których omawiamy skuteczną metodę terapii dzieci z problemami w uczeniu się, dysleksją, zaburzeniami przetwarzania słuchowego (APD) czyli Metodę Warnkego®.