tel. kom. 693-396-774
tel./fax: (71) 336 10 36
e-mail: centrum@biomed.org.pl

Systemy dEEG, EEG, ERP, QEEG, tDCS, BESA, Biofeedback, Eye tracking

Wyszukaj w serwisie

Akwizycja i analiza sygnału EEG, dEEG, QEEG, ERP, stymulacja tDCS, Eye tracking, BESA


Systemy do badań naukowych oferowane przez Biomed Neurotechnologie to najwyższej klasy sprzęt i oprogramowanie, które można wykorzystać do profesjonalnego projektowania badań, prowadzenia zapisu istotnych parametrów fizjologicznych oraz analizy danych. 

          
 

W zależności od potrzeb badawczych możemy zaoferować systemy mogące przetwarzać od kilku do 256 kanałów EEG. Systemy te mogą być wykorzystywane do prowadzenia badań w takich dziedzinach, jak: neurologia (EEG), psychiatria (QEEG, tDCS), neurochirurgia (dEEG), neuropsychologia (QEEG, ERP). Możemy pochwalić się tym, że jesteśmy prekursorami w zakresie diagnostyki QEEG, badania obrazującego mapę dysfunkcji w pracy mózgu, a tym samym służącego rozpoznaniu zaburzeń psychiatrycznych i neurologicznych. Oferujemy rozwiązania do stymulacji prądowej - mikropolaryzacji tDCS . Na uwagę załugują również systemy do Eye trackingu.
Wśród oferowanych systemów do EEG, QEEG, ERP możemy polecić system WinEEG (Mitsar) i Net Station (EGI). Pierwszy z nich sprawdzi się w badaniach z użyciem mniejszej ilości kanałów (19–32), ale wymagających złożonych procedur obliczeniowych (ICA, analiza falkowa, uśrednianie zapisów różnych badanych, porównywanie uśrednionych zapisów, ERP, baza normatywna i wiele innych). Pod tym względem system ten jest niezwykle intuicyjny i wygodny w obsłudze. 
EGI fMRI

Psychofizjologia

Naukowcy zajmujący się badaniem zależności pomiędzy funkcjonowaniem człowieka, zachowaniem, emocjami i fizjologią znajdą w naszej ofercie rozwiązania idealnie dopasowane do swoich oczekiwań. Systemy Thought Technology umożliwiają dowolne łączenie czujników w konfiguracje niespotykane u innych producentów. Możliwe do wykorzystania czujniki to m.in.: EEG, SCP/EP, EMG, EKG, BVP (puls), SC (przewodność skóry), czujnik częstości oddechów, czujnik temperatury, inklinometr, czujnik siły, czujniki mierzące czas reakcji, goniometr, torsjometr, nIR HEG, pIR HEG, Voltage Isolator. Wśród innych zalet systemu jest możliwość łączenia koderów, przesyłania danych (10 kanałów, 2048 próbek/s) na odległość ok. 100 m dzięki technologii Bluetooth 2.0 class II, a także możliwość programowania i dostosowania oprogramowania do potrzeb badawczych za pomocą specjalnego pakietu Developer Tools lub TTL-API do bardziej wymagających zadań.

Interfejsy mózg-komputer

Do projektowania i testowania interfejsów mózg-komputer (BCI) można wykorzystać zarówno system Infiniti firmy Thought Technology, zapisujący wiele różnych parametrów fizjologicznych, jak również wielokanałowy dEEG firmy EGI (do 256 kanałów), który wyposażony jest w Amp Server Pro SDK, umożliwiający przesyłanie danych w czasie rzeczywistym do zewnętrznej, np. opracowanej przez naukowca aplikacji, a także łączenie tych danych EEG z danymi z urządzenia Eye Tracker i danymi fizjologicznymi.