O NAS

Wyszukaj w serwisie

Firma Biomed Neurotechnologie powstała w ramach Centrum EEG-biofeedback we Wrocławiu. Początki naszej działalności sięgają 2007 roku.

Od wielu lat prowadzimy szkolenia Biofeedback, EEG/QEEG, z terapii dysleksji metodą Warnkego, a także szkolenia z rehabilitacji funkcji poznawczych metodą Rehacom.
W ostatnim czasie rozbudowaliśmy naszą ofertę o szkolenia:
  • EEG dla Neuroterapetów
  • tDCS
  • Sensomotoryka.
Prowadzimy dystrybucję aparatury i oprogramowania wiodących na świecie producentów takich jak Thought Technology, MediTech, Mitsar,  Neuroelectrics, Electrical Geodesics (EGI).

Wydajemy podręczniki z zakresu neuroregulacji, psychofizjologii oraz diagnostyki oraz terapii dysleksji (specyficznych trudności szkolnych w czytaniu i pisaniu).

Jesteśmy przekonani, że nasz ośrodek diagnostyczno - terapeutyczny we Wrocławiu jest miejscem służącym zdobywaniu nowych, inspirujących doświadczeń.
 
Zakres naszej działalności obejmuje usługi z obszaru:
  • neuroterapii (EEG-biofeedback, HEG-biofeedback)
  • profilaktyki negatywnych skutków stresu
  • diagnostyki psychologicznej
  • terapii dzieci z problemami w uczeniu (Metoda Warnkego)
  • treningu doskonalącym (koncentracja, pamięć, szybkość reakcji)
  • rehabilitacji funkcji poznawczych (Metoda RehaCom)
  • terapii dzieci i dorosłych.
Duże doświadczenie naszych psychologów: Dariusza Tuchowskiego i Roberta Kozłowskiego oraz kontakt z innymi specjalistami z całego świata, pozwoliły nam przygotować ofertę kompleksowej pomocy psychologicznej i treningu biofeedback. Cały czas uzupełniamy ją o nowe metody i narzędzia terapii.

Diagnostyka QEEG

Jesteśmy pierwszym ośrodkiem w Polsce, który wprowadził diagnostykę QEEG. Wykonujemy specjalistyczne badania, pozwalające dokładnie wskazać mapę dysfunkcji w pracy mózgu (więcej...).

Neuroterapia Biofeedback

Należymy do Międzynarodowego Towarzystwa Neurofeedbacku (ISNR) i jako jedni z pierwszych w Polsce zaczęliśmy stosować nową metodę neuroterapii HEG-biofeedback (technologia bliskiej podczerwieni nIR), która przynosi bardzo dobre efekty w terapii dzieci z ADHD i dorosłych z problemami z koncentracją uwagi oraz w terapii migreny.

Metoda Warnkego

Zajmujemy się diagnostyką, terapią oraz szkoleniami z zakresu Metody Warnkego. Głównym założeniem metody jest stwierdzenie, że przyczyną trudności w nauce wśród dzieci, są centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego. Biomed wprowadził metodę do Polski i jest jej wyłącznym dystrybutorem w naszym kraju.

Sensomotoryka

Zajmujemy się diagnostyką i terapią sensomotoryczną, której głównym celem jest wspomaganie rozwoju psychoruchowego przez proces integracji odruchów wczesnodziecięcych. Winfried Scholtz - twórca sensomotoryki, podobnie jak inni teoretycy i praktycy zagadnień z tego obszaru, potwierdzają skuteczność i efektywność metody. W naszej ofercie znajdują się wysokiej klasy narzędzia do motoryki małej i motoryki dużej oraz zestawy, które służą do diagnostyki i treningów funkcji sensomotorycznych. Proponujemy również uczestnictwo w szkoleniach z sensomotoryki.

Metoda RehaCom

Możemy pochwalić się również tym, że w zakres naszej działalności wprowadziliśmy metodę RehaCom, stworzoną z myślą o rehabilitacji osób z zaburzeniami funkcji poznawczych mózgu: pamięć, koncentracja, logiczne myślenie.
W naszej codziennej praktyce korzystamy z najnowszych osiągnięć naukowych w rehabilitacji poznawczej i neuroterapii. Za każdym razem naszymi najważniejszymi celami są rzetelna diagnostyka i efektywny trening. Specjaliści zatrudnieni w naszym centrum cały czas podnoszą swoje kwalifikacje, tak aby wspólna praca przynosiła jak najlepsze efekty.
 
Organizujemy również specjalistyczne szkolenia dla terapeutów EEG-biofeedback. Zatrudniamy wykładowców mających wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i dorosłymi oraz potrafiących cierpliwie przekazywać swoje umiejętności uczestnikom szkoleń. Dysponujemy aparaturą światowej klasy firmy Thought Technology. Zajęcia prowadzimy w małych grupach i przyjaznej atmosferze.

Zakres naszej działalności obejmuje również dystrybucję profesjonalnej aparatury oraz podejmowanie starań, których celem jest rozpowszechnienie metod stosowanych przez nas. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem aparatury firmy Thought Technology, Mitsar oraz Electrical Geodesics (EGI) na Polskę.
 
Obecnie w naszej działalności współpracujemy ze specjalistami z Niemiec (MediTECH Electronic), Kanady (Thought Technology) oraz Rosji (Mitsar).