tel. (71) 336 10 36, 693-396-774
fax. (71) 757 51 16
e-mail: centrum@biomed.org.pl

MITSAR EEG/QEEG/ERP

Wyszukaj w serwisie


Systemy do EEG/QEEG/ERP produkowane przez firmę Mitsar to nowatorskie rozwiązania do monitorowania aktywności mózgu. Umożliwiają nie tylko zapis EEG, fotostymulację, wideometrię, ale także badanie odpowiedzi mózgu na prezentowane bodźce wzrokowe i słuchowe. Brainmapping generowany dla poszczególnych fragmentów zapisu pozwala w sposób ilościowy prześledzić zmiany aktywności mózgu w poszczególnych jego obszarach. 
 
Głowice EEG Mitsar zapewniają uzyskanie sygnału o bardzo dobrej jakości, przy dużej częstotliwości próbkowania, nawet do 2000 próbek na sekundę (Mitsar-EEG-202). Oprócz konfiguracji z EEG można monitorować parametry fizjologiczne, takie jak: EMG, EOG, oddech i inne. System jest przystosowany do wykonywania badań z wykorzystaniem ERP (Event Related Potentials) zarówno z firmowym oprogramowaniem PsyTask, jak również programem zewnętrznym do kontroli eksperymentu E-Prime. 
PsyTask

PsyTask

PsyTask to oprogramowanie do testowania m.in. czasu reakcji, dokładności i szybkości reagowania, ale także może służyć jako narzędzie do badań ERP (Event Related Potentials – potencjały związane ze zdarzeniem). Potencjały związane ze zdarzeniem umożliwiają precyzyjne zbadanie reakcji mózgu na specyficzny bodziec dźwiękowy lub słuchowy.
Czytaj dalej
Mitsar API for MATLAB

Mitsar API for MATLAB

Mitsar API for MATLAB to specjalistyczne narzędzie umożliwiające strumieniowe przesyłanie danych do programu MATLAB (za pośrednictwem EEG Studio). Może być wykorzystane przez użytkowników projektujących badania z interfejsami mózg-komputer (BCI) lub do terapii neurofeedback.Czytaj dalej
LORETA

LORETA

LORETA (Low Resolution Electromagnetic Tomography) jest metodą opracowaną przez Roberto D. Pascual-Marqui do analizy źródeł aktywności bioelektrycznej mózgu (zobacz www.uzh.ch/keyinst/loreta.htm). System Mitsar zapewnia bezpośrednią i zautomatyzowaną komunikację z programami LORETA i sLORETA. Dzięki temu można m.in. lokalizować źródła dla uśrednionych – za pomocą WinEEG – iglic, komponentów widm lub ERP. 
Czytaj dalej