tel. (71) 336 10 36, 693-396-774
fax. (71) 757 51 16
e-mail: centrum@biomed.org.pl

HEG-BIOFEEDBACK

Wyszukaj w serwisie
Metoda HEG-biofeedback to świadoma, bezpieczna modyfikacja procesów w płacie czołowym mózgu, która daje ponadprzeciętne rezultaty w terapii zachowań u dzieci i dorosłych. Nierzadko stanowi jedyną szansę poradzenia sobie w sytuacji, gdy zawodzą inne, biologiczne sposoby terapii. Więcej informacji o metodzie można znaleźć tutaj.
 
W ofercie mamy czujniki HEG w technologii niR i piR. To czujniki, które są podłączane do kodera (współpracują ze wszystkimi dostępnymi koderami). Wraz z czujnikami HEG producent dostarcza gotowe ekrany do pracy w programach niR HEG Suite i TTpiR MiniSuite (wczytywane do Biograph Infiniti).
nIR HEG

nIR HEG

Czujnik HEG wykorzystuje technologię nIR (near InfraRed). Mierzy aktywność metaboliczną konkretnego obszaru mózgu za pomocą podczerwieni.
Czytaj dalej
pIR HEG

pIR HEG

Czujnik HEG wykorzystuje technologię pIR (passive InfraRed). Metoda została opracowana przez Jeffrey’a Carmena i polega na pomiarze temperatury krwi w okolicach czołowych. Zasada działania jest taka sama jak w przypadku nIR HEG, przy czym metoda pIR różni się sposobem pomiaru i docelową grupą pacjentów.
Czytaj dalej