ENOBIO – BEZPRZEWODOWE EEG
Wyszukaj w serwisie

MatNIC Toolkit

Oprogramowanie MatNIC tookit jest przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników, którzy oczekują funkcji umożliwiających kontrolę nad urządzeniami firmy Neuroelectrics (Enobio, StarStim) z poziomu programu MatLab. Za pomocą MatNIC można m.in. modyfikować parametry stymulacji w czasie rzeczywistym lub też gromadzić i przetwarzać dane EEG.

Oprogramowanie MatNIC jest narzędziem umożliwiającym komunikację z programem MatLab. Udostępnia zestaw funkcji z programu NIC (Neuroelectrics Instrument Controller), m.in. przesyłanie strumieniowe danych EEG, zarządzanie przebiegiem stymulacji tCS. W ten sposób można kontrolować działanie urządzeń Enobio i Starstim jednocześnie aktywując zapis EEG (na przykład uruchomić/zatrzymać zapis EEG, filtrować dane EEG, uruchamiać zatrzymywać stymulację tDCS i wiele innych). Warto zauważyć, że program MatLab, który formułuje zadania dla systemu nie musi znajdować się na tym samym komputerze, ale może być zainstalowany na innym, podłączonym do sieci za pośrednictwem protokołu TCP/IP. Na poniższych filmach można zapoznać się z funkcjami programu MatNIC toolkit.

 

 
 
Specyfikacja MatNIC Toolkit:
  • włączanie i wyłączanie zapisu EEG;
  • aktywowanie zdefiniowanych przez użytkownika protokołów stymulacji;
  • modyfikowanie parametrów stymulacji dla każdej elektrody oddzielnie;
  • wieloplatformowość;
  • wymagany zainstalowany system NIC 1.1.8.


Strumieniowe przesyłanie danych, kontrola działania programu NIC, urządzeń Enobio i StarStim za pośrednictwem środowiska MatLab.