tel. (71) 336 10 36, 693-396-774
fax. (71) 757 51 16
e-mail: centrum@biomed.org.pl

BUDOWA I ROZBUDOWA LABORATORIUM BADAWCZEGO

Wyszukaj w serwisie
 
Sprawnie funkcjonujące laboratorium to nie tylko nowoczesna aparatura badawcza. Ważnym elementem jest odpowiednio zaprojektowane, ergonomiczne i funkcjonalne wnętrze, które ułatwi całą skomplikowaną logistykę procesu badawczego.
 
Oprócz szerokiej gamy urządzeń badawczych, Biomed Neurotechnologie oferuje również pomoc w projektowaniu i konfiguracji laboratoriów w obszarze badań psychologicznych, neurologicznych i fizjologicznych. Wieloletnie doświadczenie naszych doradców pozwoli uniknąć wielu problemów oraz zoptymalizować efekty planowanej inwestycji poprzez dobór odpowiedniej kombinacji urządzeń oraz oprogramowania.
W zależności od specyfiki badań rownież samo pomieszczenie może wymagać adaptacji akustycznej, adaptacji w zakresie ochrony przed zakłóceniami elektromagnetycznymi lub dostosowania do potrzeb grupy badanej (np. badania dzieci lub osób starszych).
Oferujemy stworzenie projektu funkcjonalnego laboratorium, w tym pomoc w doborze specjalistycznych materiałów wykończeniowych, sposobie i technice okablowania, doborze lub zaprojektowaniu funkcjonalnych mebli, doborze systemu monitorowania pomieszczenia badawczego, archiwizacji danych i rozwiązań do komunikacji z osobą badaną w trakcie eksperymentu, np. telewizji przemysłowej, intercomu lub lustra weneckiego.
 
 
Niezwykle ważnym czynnikiem warunkującym sprawne funkcjonowanie placówki może być właściwy dobór mebli, które zapewniają uniwersalne wykorzystanie zarówno przestrzeni, jak i urządzeń badawczych. Można w ten sposób uzyskać mobilność i właściwie umiejscowienie sprzętu, a także ergonomię pracy personelu.
W badaniach psychologicznych z wykorzystaniem nowoczesnych technik pomiarowych często niedocenianą, lecz kluczową kwestią, jest odpowiednie zaprojektowanie systemu emisji bodźców i kontroli przebiegu eksperymentu. Właściwy dobór komponentów sprzętowych oraz oprogramowania, kompatybilnych z aparaturą badawczą, pozwoli uniknąć wielu niedogodności oraz zminimalizuje nakłady na dostosowanie i integrację. Pomagamy tworzyć rozwiązania skalowalne, odporne na szybkie zmiany standardów i technologii, wykorzystujące komponenty najwyższej jakości, które nie zawiodą w najmniej oczekiwanym momencie, np. w trakcie napiętego harmonogramu badawczego.