BESA – ANALIZA EEG
Wyszukaj w serwisie

BESA Statistics

BESA Statistics 2.0 to oprogramowanie wykonujące statystyczną analizę danych uzyskanych za pomocą aparatury EEG/MEG. Umożliwia analizę wyników poszczególnych grup eksperymentalnych i ich porównywanie.

Program BESA Statistics prowadzi użytkownika krok po kroku przez poszczególne etapy  statystycznej analizy danych EEG/MEG. Zastosowane metody wykorzystują testowanie permutacyjne wolne od parametru, oparte na teście t-Studenta (Maris E. i Oostenveld R., 2007), teście F (dla ANOVA/ANCOVA) oraz korelacji. Wszystkie analizy są wykonywane automatycznie z minimalnym udziałem użytkownika, ograniczonym do podania niezbędnych informacji, takich jak czas, zakres częstotliwości.

   besa

Statystyczne wyniki uzyskane w programie BESA Statistics 2.0 można bezpośrednio przenosić do publikacji naukowych. Nie jest konieczna żadna dalsza analiza. Wszystkie wyniki są także prezentowane w atrakcyjnej formie wizualnej, co może być przydatne jako wartościowe uzupełnienie publikowanych wyników badań w przystępny i czytelny sposób.

                                            besa

Program BESA Statistics 2.0 przetwarza dane uzyskane w wyniku analizy w oprogramowaniu BESA Research. Może również przetwarzać dane wygenerowane za pomoca programów opracowanych przez firmy zewnętrzne, o ile umożliwiają one zapisywanie danych w formacie zgodnym z BESA Statistics. Przykładem takiego programu jest BrainVision Analyzer 2.

Maris E. i Oostenveld R., Nonparametric statistical testing of EEG- and MEG-data, J Neurosci Methods 2007, 164(1): s. 177–190.
Maris E., Statistical testing in electrophysiological studies. Psychophysiology, kwiecień 2012, 49(4): s. 549–565.
Wymagania systemowe: 
  • system Windows 8.1 (funkcje dotykowe nie są obsługiwane);
  • Windows 7 – wersja 32- i 64-bitowa;
  • procesor minimum: 2 GHz;
  • pamięć RAM minimum: 2 GB;
  • rozdzielczość monitora minimum 1280 x 800 pikseli;
  • karta graficzna z obsługą interfejsu OpenGL 1.1 z co najmniej 16 MB RAM.
Analiza statystyczna danych EEG/MEG oraz przygotowanie publikacji naukowych.