Artinis NIRS – spektroskopia bliskiej podczerwieni
Wyszukaj w serwisie

OctaMon

8-kanałowe przenośne urządzenie fNIRS zoptymalizowane do pomiarów przedczołowych.

OctaMon (zoptymalizowany do pomiarów przedczołowych) i OctaMon + (do zastosowania w dowolnym miejscu na głowie) są idealne do rejestrowania aktywności mózgu przy jednoczesnej swobodzie wykonywania codziennych czynności. Urządzenie mierzy zmiany natlenienia na podstawie zmian poziomu oksyhemoglobiny, deoksyhemoglobiny i całkowitej hemoglobiny.
  • mierzy oksy-, deoksy- i hemoglobinę w całkowicie nieinwazyjny sposób
  • wysokiej jakości kanały pomiarowe
  • prawdziwie przenośne monitorowanie utlenowania mózgu
  • krótki czas konfiguracji
  • nieinwazyjna i ciągła rejestracja
  • stosowany w laboratorium i w terenie
  • brak konieczności posiadania specjalnej infrastruktury
  • brak konieczności specjalnego przeszkolonia personelu
  • Hyperscanning
OctaMon może być stosowany w różnych dynamicznych ustawieniach, często wymaganych w badaniach w dziedzinie neuronauki i badań sportowców.

                     OctaMon


OctaMon to bardzo lekkie urządzenie typu plug and play, którego konfiguracja nie trwa wiele czasu. Współpracuje z wielokanałowymi diodami LED, zapewniając ciągłe monitorowanie danych z wykorzystaniem oprogramowania do analizy danych, które jest dostarczane wraz z systemem.

Zastosowanie OctaMon

OctaMon umożliwia hiperskanowanie (monitorowanie wielu pacjentów jednocześnie), dzięki czemu możliwe jest łączenie różnych urządzeń NIRS w jednym strumieniu danych. Podczas badania osoby badane mogą wykonywać czynności fizyczne, takie jak chodzenie lub bieganie, gdy urządzenie jest połączone z laptopem przez Bluetooth (zasięg do 100 metrów).

OctaMon idealnie nadaje się do badania funkcji poznawczych, zwłaszcza podczas wykonywania dwóch zadań jednocześnie (na przykład zadania poznawczego w połączeniu z prowadzeniem pojazdu lub chodzeniem). Obszary przedczołowe mózgu są w szczególności badane w zadaniach związanych z pamięcią roboczą lub uwagą, ale są również szczególnie interesujące w badaniach zaburzeń neuropatologicznych, takich jak choroba Alzheimera lub ADHD. Dzieje się tak z powodu silnego połączenia z głębszymi obszarami mózgu, takimi jak zwoje podstawy. Opaska obejmuje duży obszar mózgu, więc może być również używana do wykrywania napadów padaczkowych.

OctaMon ma bardzo wygodną opaskę i płaskie optody, aby zmaksymalizować komfort osób badanych.

Pozostałe pomiary wykonywane są ze specjalną wersją OctaMon +. Urządzenie umożliwia pomiar przez włosy z wykorzystaniem czepka zakrywającego całą głowę. Zapewnia to maksymalną swobodę w wyborze miejsca, w którym zostaną umieszczone optody - zazwyczaj jest to kora wzrokowa, motoryczna lub ciemieniowa.

                    OctaMon +