Aparat tDCS, tACS i pomiaru EEG

Wyszukaj w serwisie

NE Logo

Aparat tDCS STARSTIM umożliwia przezczaszkową stymulację prądem stałym (tDCS), prądem zmiennym (tACS) lub stymulację o losowych parametrach szumu (tRNS) a także pomiar EEG i terapię Biofeedback.
Przezczaszkowa stymulacja prądem stałym tDCS (transcranial Direct Current Stimulation) to technika
mikropolaryzacji którą uzyskuje się poprzez wprowadzenie mikroprądu (1-2 mA)do neuronów kory mózgowej za pomocą elektrody dodatniej (anody) i ujemnej (katody). Stymulacja za pomocą anody ma charakter pobudzający, czyli depolaryzacji, natomiast za pomocą katody hamujący, czyli repolaryzacji (hiperpolaryzacji).

Aparaty firmy Neuroelectrics to zaawansowane, bezprzewodowe urządzenia do wielokanałowej stymulacji elektrycznej mózgu tDCS. Do ich opracowania firma Neuroelectrics zgromadziła imponujące grono konsultantów naukowych. Są wśród nich m.in. prof. Michael Nietsche z Uniwersytetu Medycznego w Getyndze czy prof. Roi Cohen Kadosh z Uniwersytetu w Oxfordzie – obaj znani z szeregu badań naukowych w zakresie wykorzystania i bezpieczeństwa stosowania tCS.

Stymulatory tDCS są pomocne w:
  • pracy nad doskonaleniem umiejętności psychofizycznych,
  • leczeniu depresji i stanów lękowych
  • leczeniu migren
  • poprawie funkcjonowania po udarze
  • terapii ADHD i innych zaburzeń w procesie uczenia się.

    Biomed prowadzi szkolenia certyfikujace z metody tDCS
StarStim tCS 8 kanałowy

StarStim tCS 8 kanałowy

Aparat StarStim tCS jest bezprzewodowym 8 kanałowym stymulatorem prądu, umożliwiającym neurostymulację prądem stałym (tDCS), prądem zmiennym (tACS) lub o losowych parametrach szumu (tRNS). Urządzenie należy do grupy stymulatorów nieinwazyjnych, które emitują bardzo słaby prąd, niemal niewyczuwalny dla pacjenta. StarStim w odróżnieniu od systemów powszechnie oferowanych na rynku umożliwia stymulację wielokanałową (do 8 kanałów). System jest nadzorowany przez oprogramowanie NIC zapewniające pełną kontrolę nad przebiegiem stymulacji. 
Czytaj dalej
StarStim 8 kanałowy z pomiarem EEG

StarStim 8 kanałowy z pomiarem EEG

Aparat StarStim® jest bezprzewodowym urządzeniem umożliwiającym  8 kanałową stymulację prądem tdCS-tACS oraz 8 kanałowy pomiar EEG. System zawiera między innymi czepek neoprenowy z możliwością podłączenia elektrod w 39 różnych punktach zgodnie z systemem 10–10. Oprócz powszechnie używanych elektrod gąbkowych, do tDCS dostępne są także suche elektrody do EEG, hybrydowe PISTIM do EEG/tCS i inne. Starstim jest wyrobem medycznym i jest oznakowany znakiem CE.

Czytaj dalej
StarStim Home & Research

StarStim Home & Research

Aparat tDCS Starstim Home Research Kit to specjalny pakiet umożliwiający prowadzenie badań z wykorzystaniem tCS na odległość (telemedycyna). Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest kontrolowanie przebiegu neurostymulacji wykonywanej przez pacjenta w domu. Oprogramowanie NIC Home umożliwia zaprogramowanie stymulacji, jak również instruuje pacjenta, w jaki sposób przeprowadzić całą procedurę.
Czytaj dalej
StarStim 20 kanałowy z pomiarem EEG

StarStim 20 kanałowy z pomiarem EEG

Aparat tDCS StarStim 20 jest zaawansowanych 20 kanałowym stymulatorem prądu, wykorzystywanym do badań naukowych i umożliwiającym neurostymulację prądem stałym (tDCS), zmiennym (tACS) lub o losowych parametrach szumu (tRNS) z jednoczesnym pomiarem sygnału EEG.
Czytaj dalej
StarStim 32 kanałowy z pomiarem EEG

StarStim 32 kanałowy z pomiarem EEG

Aparat tDCS StarStim 32 to zaawansowane wielokanałowe urządzenie, wykorzystywane do badań naukowych, umożliwiające neurostymulację prądem stałym (tDCS), zmiennym (tACS) lub o losowych parametrach szumu (tRNS) z jednoczesnym pomiarem sygnału EEG.
Czytaj dalej