Aktualności
Wyszukaj w serwisie
31-10-2018

Przetwarzanie słuchowe a funkcje fonologiczne

BIOMED NEUROTECHNOLOGIE już od kilku lat zgłębia temat związany z zaburzeniami przetwarzania słuchowego. Zaburzenia przetwarzania słuchowego (APD) wpływają na wiele funkcji niezbędnych dzieciom i młodzieży w pozyskiwaniu szkolnych kompetencji, takich jak czytanie, pisanie, percepcja mowy, rozumienie poleceń, rozumienie dłuższych informacji przekazanych ustnie przez nauczyciela.

Szacuje się, że APD dotyka około 5-7% dzieci. Niektórzy badacze donoszą o znacznie wyższej, bo 10% liczbie dzieci z problemami w słuchaniu. Charakter tego zaburzenia nadal jest jeszcze słabo poznany, choć coraz częściej mówi się o tym, że zaburzenie przetwarzania słuchowego wpływa na percepcję dźwięku zarówno werbalnego jak i niewerbalnego

Jako terapeuci szczególnie cenimy pozycje naukowe i artykuły, które pozwolą naszym klientom lepiej poznać tematykę APD i sposobów pracy z zaburzeniami. Dlatego zapraszamy do niezwykle ciekawego artykułu autorstwa Marzeny Walkowiak, Ewy Zamysłowskiej-Szmytke, Marioli Śliwińskiej-Kowalskiej pt."Przetwarzanie słuchowe a funkcje fonologiczne". 

http://www.otorynolaryngologia-pk.pl/f/file/orl-16-3-1a-walkowiak.pdf

Zapraszamy po uzyskanie większej ilości wiedzy na temat APD i metod pracy z zaburzeniami na Szkolenie - Praca z pacjentem z zaburzeniami przetwarzania słuchowego (APD) z wykorzystaniem elementów terapii Metodą Warnkego.

Więcej o naszych szkoleniu: https://www.biomed.org.pl/szkolenie-praca-z-pacjentem-z-apd-z-wykorzystaniem-elementow-terapii-metoda-warnkego.html#breadcrumb