Aktualności
Wyszukaj w serwisie
21-04-2018

HEG Biofeedback w terapii ADHD

Metoda HEG Biofeedback wykorzystuje nowatorską spektroskopię bliskiej podczerwieni (nIRS). Nie wymaga długotrwałych przygotowań i klejenia elektrod. To właśnie światło niewidoczne dla ludzkiego oka stanowi narzędzie pomiarowe. Aparat realizuje ten cel wyjątkowo skutecznie. Wystarczy przyłożyć sensor do czoła, aby uzyskać precyzyjne wyniki oraz prowadzić trening. Jest to możliwe dlatego, że światło o określonej długości fal przenika przez skórę, czaszkę i bez przeszkód dociera do kory mózgowej, dając wgląd w jej funkcjonowanie.
 


Dzięki dużej odporności na zakłócenia (artefakty) spowodowane mruganiem, ruchem, napięciem mięśni, poszerzamy możliwości treningowe pacjentów. HEG z powodzeniem wykorzystuje się u osób z ADHD, dysleksją, autyzmem, także w terapii zaburzeń procesów poznawczych, migreny, depresji i in.
HEG Biofeedback stanowi spore ułatwienie dla psychologów i pedagogów pracujących w warunkach szkolnych, gdzie często brak warunków do stworzenia laboratorium z akcesoriami EEG. HEG Biofeedback to także krótszy czas jaki potrzebny jest na naukę. Zamiast skomplikowanego wykresu EEG, mamy tutaj prosty sygnał aktywności kory mózgowej. Nie musimy myśleć o zakresach częstotliwości, amplitudzie, koherencji, transformacie Fouriera, filtrach i artefaktach. 

Prowadzimy szkolenie z HEG Biofeedback, podczas którego uczymy uczestników analizować aktywność trenowanego obszaru mózgu za pomocą podczerwieni, a tym samym oceniać procentową zmianę jego natlenienia. Uczestnicy szkolenia uczą się zasad prowadzenia terapii i praktycznego wykorzystania metody HEG w terapii pacjenta. Zapraszamy!