tel. (71) 336 10 36, 693-396-774
fax. (71) 757 51 16
e-mail: centrum@biomed.org.pl

Aktualności
Wyszukaj w serwisie
22-03-2019

Biomed na IX Kongresie Psychologii Sportu

BIOMED NEUROTECHNOLOGIE NA IX KONGRESIE PSYCHOLOGII SPORTU
23-24 marca 2019r.  w Digital Knowledge Village, ul. Puławska 457 w Warszawie
                         

Psychologia sportu to niezwykle istotna dziedzina wiedzy, dzięki której sportowcy osiągają coraz lepsze wyniki, przekraczają bariery kolejnych rekordów. Pomoc w byciu coraz lepszym, a tym samym w zdobywaniu kolejnych szczebli kariery jest głównym zadaniem psychologii sportu. Odbywa się to m.in. poprzez:

  • trening umiejętności radzenia sobie ze stresem,
  • budowanie i wzmacnianie pewności siebie,
  • trening koncentracji,
  • trening wizualizacji,
  • umiejętne wyznaczanie celów,
  • wzmacnianie motywacji,
  • kontrolę pobudzenia,
  • pracę nad wewnętrznymi przekonaniami.

Trening psychologiczny (mentalny) to nic innego jak zestaw ćwiczeń, które systematycznie powtarzane prowadzą do zdobywania, kształtowania oraz utrwalania cech i umiejętności psychicznych zawodnika, takich jak np.: koncentracja uwagi, samokontrola poziomu pobudzenia i emocji czy odporność psychiczna w obliczu stresu. 
            Głównym celem treningu psychologicznego jest wyposażenie zawodnika w takie umiejętności, które pomogą mu poradzić sobie w trudnych, boiskowych sytuacjach. Te psychologiczne umiejętności są wyuczone. Tak jak potrzebowałeś wielu systematycznych powtórzeń, by perfekcyjnie opanować poszczególne elementy Twojej dyscypliny, tak samo dzięki treningowi mentalnemu możesz nauczyć się np. radzić sobie ze stresem.
         Wszystkie te umiejętności rozwijane są poprzez trening. Tak jak fizyczne przygotowanie do startów odbywa się przez trening, tak umiejętności psychologiczne także są nabywane poprzez trening. Tak więc psychologia sportu ma więcej wspólnego z fizycznym treningiem niż z wróżeniem z fusów i długimi pobytami na kozetce.

Dwa dni – 23-24 marca 2019r.  to Kongres, w trakcie którego podczas wielu wykładów, seminariów
i prelekcji będzie można dowiedzieć się jak jeszcze lepiej wykorzystywać wiedzę z zakresu psychologii po to, aby rozwijać swoich zawodników, poprawić własne wyniki oraz po to, aby efektywnie wspierać swoje dzieci w drodze po sportowy sukces. Zapraszamy na stoisko BIOMED NEUROTECHNOLOGIE podczas Kongresu. Kilka informacji o tym, co zaprezentowaliśmy przedstawimy na naszym profilu FB po Kongresie.